رسانه‌ها حلقۀ وصل حکمرانی خوب، پدافند غیرعامل و بازدارندگی

۰۲ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۰ کد : ۴۰۰۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۴

پنجمین کرسی آزاداندیشی پدافندرسانه ‌ای با رویکرد بازدارندگی و بیست و پنجمین نشست تخصصی اقتصاد و رسانه با موضوع حکمرانی رسانه‌ای (فرماندهی و کنترل) همزمان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برگزار شد.

به گزارش پایداری ملی، در این رویداد علمی که توسط هستۀ پژوهشی پدافند رسانه‌ای برگزار شد، تعداد 9 سخنرانی توسط اساتید و پژوهشگران تحصیلات تکمیلی ارائه گردید و پس از اتمام برنامه نیز مباحث و گفتگوهای علمی تا ساعاتی در فضای مجازی ادامه یافت.

بنا به اعلام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند، از بین مقالات واصله، تعداد 17 مقالۀ منتخب در محورهای: "کنترل رسانه­‌ای و افکارعمومی"، "شناخت رسانه­‌های مهاجم"، "قدرت رسانه‌­ای"، "مراکز فرماندهی رسانه­‌های اجتماعی"، "اعتمادسازی در رسانه­‌های داخلی"، "رادارهای رسانه‌­ای" و "واکسینایون رسانه‌­ای" مراحل داوری را گذرانده و به زودی به صورت کتابچۀ مقالات منتشر خواهد شد.

دکتر محمود صفری با اشاره به برنامه‌های هستۀ پژوهشی پدافند رسانه‌ای گفت: پژوهشگران جوانِ این هسته به طور پیوسته در تلاش برای شناسایی چالش‌های جامعه و تولید راهکارهای غلبه بر آنها فعالیت می‌کنند.

دکتر صفری افزود: امروزه کشور نیاز مبرمی به تولیدات علمی دانش‌بنیان در حوزۀ علوم انسانی دارد. از این رو دانشگاه تمامی ظرفیت‌های خود را برای ارایۀ خدمات علمی به جامعه بسیج کرده است.

شایان ذکر است در جریان این کرسی، سخنرانی‌های زیر ارایه گردید:

روانشناختی فیلترینگ در ارتقاء پدافند رسانه‌­ای - دکتر امیدعلی مسعودی، بازخوانی چالش‌ها و راهکارهای بازدارندگی رسانه‌ها - دکتر حمیدرضا حسینی‌­دانا، مدیریت فرهنگی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی - دکتر محمدحسین اسماعیلی، حکمرانی خوب رسانه‌ای در مدیریت بحران - محمد شیربیگی، تهدیدات سرمایه‌گذاری در خرید و فروش رمز ارزها - حسن ضیایی جباری، الزامات تدوین پیوست‌های رسانه‌ای در پروژه‌های مدیریت شهری مشهد مقدس - محمدرضا زارع برزشی، شبکه‌های اجتماعی: ستادهای فرماندهی جنگ‌های رسانه‌ای - سیده مهناز حسینی، قدرت نفوذ رسانه‌های روسیه به اروپا و روش‌های مقابله با آن - عطیه جهانگیری، گروه‌های پروپاگاندا سازی به طرفداری و یا علیه روسیه در محیط توییتر - رامتین فرزاد


( ۲ )

نظر شما :