برگزاری نشست هم‌اندیشی مسئولان با جمعی از فرهیختگان، معتمدین و بزرگان شهرستان دماوند

۰۳ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰ کد : ۳۷۳۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۹

به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند انجام شد:

برگزاری نشست هم‌اندیشی مسئولان با جمعی از فرهیختگان، معتمدین و بزرگان شهرستان دماوند

همزمان با آغاز هفته ولایت، نشست هم‌اندیشی مسئولان شهرستان دماوند با جمعی از معتمدین و بزرگان این شهرستان با حضور مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند، سید احمد رسولی نژاد نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان و دیگر مسئولان، معتمدین و بزرگان شهرستان دماوند در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برگزار شد.

در این مراسم، سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت شهرستان و کشور مطالبی را ایراد و اظهار کرد:از سه ماه اخیر شناسایی ۳۶۰ نخبه، در دماوند، رودهن و فیروزکوه به‌صورت مجزا صورت گرفته و ۱۴ کارگروه نیز در این راستا تشکیل شد، اما با توجه به شدت گرفتن کرونا امکان آغاز بکار این کارگروه‌ها وجود نداشت؛ بر همین اساس، فعالیت کارگروه‌ها با اعضای کمتر از هفته آینده آغاز می‌شود و از نظرات و پیشنهادات اعضا در حوزه‌های مختلف بهره‌مند خواهیم شد.

وی ادامه داد: شرایط خوبی را سپری نمی‌کنیم؛ هم حال دولت به لحاظ وضعیت اعتباری و بودجه‌ای و هم حال مردم به دلیل مشکلات معیشتی خوب نیست و مردم فشار سنگینی را تحمل می‌کنند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس اضافه کرد: علی‌رغم تمام مشکلات موجود، باید در هر دو شهرستان از نگاه به بیرون خودداری کرده و با اتکا به نخبگان و نگاه به درون بر مشکلات غلبه کنیم، در بحث اعتباری دوره‌های خوبی را از دست دادیم، اما نا امید نیستیم و با همکاری و اتحاد، تحول لازم را در هر دو شهرستان ایجاد خواهیم کرد.

در ادامه جلسه مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند اظهار کرد:بسیاری از امکاناتی که در هر منطقه فراهم می‌شود، به منظور خارج شدن از بن بست و سوق پیدا کردن آن منطقه به سمت توسعه خواهد بود و وجود دانشگاه، اماکن مذهبی و تاریخی در جهت توسعه هر منطقه موثر است ضمن اینکه شهرستان دماوند دارای شخصیت‌های علمی، فرهنگی و ملی متعددی است که هر کدام یک ظرفیت و پتانسیل محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: اتحاد، همدلی و در کنار هم بودن این ظرفیت‌ها می‌تواند برای این شهرستان مفید باشد، اما تا کنون این مهم تحقق نیافته است ولی در صورتی که ظرفیت‌ها در کنار هم قرار گیرند، می‌توانند دماوند را به جایگاه واقعی خود برسانند‌.

حیدری گفت:دوره بومی‌گرایی و غیر بومی‌گرایی مربوط به گذشته بوده و امروز در سیاست‌های کلی مدیریت کشور، چگونگی بهره‌مندی از افراد شایسته مطرح است و پر‌ رنگ کردن نگاه بومی‌گرایی مانع دستیابی به اهداف عالیه خواهد شد و پیگیری موضوعات مربوط به بومی‌گرایی، اصل را به حاشیه برده و مانع دیده شدن نیاز‌های شهرستان خواهد شد.

در آغاز این نشست، دکتر محمود صفری ضمن خوشامدگویی به حضار و ارائه گزارش از فعالیت شانزده ساله ی واحد دماوند، هدف از تشکیل این جلسه را بررسی موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در شهرستان دماوند بیان نمود.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند


( ۱ )

نظر شما :