اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برای مقابله با ویروس کرونا

۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۰ کد : ۳۵۳۵ اخبار
تعداد بازدید:۵۹۷

دکتر محمود صفری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در مصاحبه با روابط عمومی این واحد دانشگاهی، مجموعه اقدامات دانشگاه آزاد دماوند برای مقابله با ویروس کرونا را برشمرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند، محمود صفری رییس این واحد دانشگاهی گفت: با عنایت به ضرورت مدیریت به موقع و جلوگیری از بروز مشکل برای سلامت دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه و همزمان با ابلاغ بخشنامه های مختلف و راهگشای مدیریت کلان دانشگاه آزاد اسلامی،  مبنی بر مقابله اصولی و درست با ویروس کرونا و همزمان پاسخگویی به دانشجویان به صورت دورکاری، ستاد مقابله با ویروس کرونا در این واحد دانشگاهی تشکیل شد.

محمود صفری افزود: صدور اطلاعیه های مختلف در جهت آگاه سازی دانشجویان، راه اندازی آموزش مجازی، شیفت بندی حضور کارکنان در واحد، ایجاد ایمیل های مختلف برای پاسخگویی به سوالات آموزشی دانشجویان و درج تصاویر و مطالب امید آفرین در کانال و سایت دانشگاه از جمله اقدامات اولیه این واحد دانشگاهی بود.

رییس واحد دماوند اظهارکرد: توزیع ماسک و دستکش بین همکاران به ویژه نگهبانان، خدمات و تاسیسات، ضدعفونی روزانه ساختمانها، توزیع کاور کفش، شستشو و ضد عفونی کلیه کارگاه ها ،سالن های ورزشی و وسائط نقلیه، توزیع مواد شوینده بهداشتی و ضد عفونی بین کلیه کارکنان،توزیع اسپری شستشوی دست و صورت جهت رفاه حال کارکنان، استفاده از تب سنج در بدو ورود کارکنان، دانشجویان و مراجعین و ضد عفونی ویژه نگهبانی ها بطور مستمر تقریبا روزی چهار تا پنج بار نیز از جمله اقدامات عملیاتی واحد دماوند در این ایام است.

وی در پایان با تاکید بر لزوم توجه به نکات بهداشتی و دستورالعمل های وزارت بهداشت در شرایط بحران گفت: امیدوارم با همدلی دانشگاهیان، مسئولین و مردم، رعایت اصول بهداشتی با دقت بیشتری انجام شود تا هر چه زودتر مشکلات رفع گردد.


( ۵ )