برگزاری کارگاه مشترک تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه آزاد دماوند

۰۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۰ کد : ۳۱۹۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۸

به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، کارگاه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برگزار شد.

در این کارگاه که ویژه اعضای هیات علمی واحدهای دماوند و گرمسار برگزار شد، حجت الاسلام اکرمی از مدیران نهاد در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، ضمن اشاره به اهمیت مبانی و مفاهیم مندرج در گام دوم انقلاب اسلامی، از برگزاری کارگاه های مجازی بر روی سایت این نهاد خبر داد و گفت: 285 موضوع فرعی از این بیانیه مستخرج شده و از اساتید مجرب دعوت به عمل آمده تا در این موضوعات به ایراد سخنرانی و برگزاری کارگاه بپردازند.

در ادامه سردار محسن شیخی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران و مدرس این کارگاه با تبیین کلیات بیانیه گام دوم بویژه رویکرد های توجه به جوانان، ترسیم آینده کشور و تهدیدات دشمنان کشور و همچنین راه حل های ارائه شده در متن بیانیه تاکید کرد: وجود مقام معظم رهبری برای جهان اسلام یک نعمت بزرگ است و بر اساس سنت الهی بایستی به ذکر نعمت بپردازیم و قدردان آنها باشیم تا برکات الهی به جامعه سرازیر شود.

شیخی با اشاره به ذکاوت امام راحل(ره) در هدایت انقلاب اسلامی و پایه گذاری نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: مقام معظم رهبری با استعانت از فرامین حکمرانی امام علی(ع) به مالک اشتر نخعی، تراز بالاتری از حکومت داری را در این بیانیه ترسیم کرده اند لذا مدیران کشور بایستی با الگوبرداری از مالک اشتر، خود را به این تراز برتر نزدیک کنند تا بتوانند در رشد و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی تاثیر گذار باشند.

در ادامه این نشست، عزت‌الله خانجانی مدیر اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شرق استان تهران، مصادیق بارز عمل گرایی در بیانیه گام دوم را مبنای ارتقاء کارآمدی نظام دانست و افزود: تمامی افراد، مسئولان و نهادهایی مانند دانشگاه ها بایستی با تقسیم وظیفه و پذیرش مسئولیت، جایگاه خود را در پیاده سازی اهداف بیانیه گام دوم مشخص کنند و بر این اساس بر چالش های موجود بویژه مشکلات ناشی از بی مدیریتی ها غلبه کنند.

در ابتدای این نشست، دکتر محمود صفری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند به شرکت کنندگان در کارگاه به ویژه ریاست و همکاران دانشگاه آزاد گرمسار خوش آمد گفت و دکتر لادن ریاست واحد گرمسار نیز از میزبانی واحد دماوند تقدیر نمود.

وی وجود مزار شهدای گمنام در این واحد را یک برکت فرهنگی دانست و اظهار کرد:این نمادهای شهادت و ایثار، چراغ راهنمای جوانان برای درک بهتر فلسفه انقلاب اسلامی هستند.

در پایان این کارگاه مقرر شد ادامه مباحث در تاریخ مقرر در واحد گرمسار دنبال شود.