جلوه اصلی حرکت انقلابی تاثیر و تحول درونی در افراد است

۱۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۰ کد : ۳۰۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۷۲۷

عباس حاجی نجاری، از مبارزان با سابقه دماوند و رزمنده جنگ تحمیلی، در مراسم گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برگزار شد به بیان دستاوردهای بزرگ انقلاب و رسالت امروز مردم پرداخت.

حاجی نجاری در آغاز سخنان خود ضمن اشاره به پیشرفتهای مادی ایران در بعد از انقلاب اسلامی، جلوه اصلی حرکت انقلابی را تاثیر و تحول درونی در افراد دانست و اظهار کرد: تشکیل نظامی مستقل و مبتنی بر ارزشهای دینی بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است؛چرا که در زمان طاغوت حق رای وجود نداشت و همه ی نهادها توسط شاه اداره می شد و تنها حزب فعال، حزب رستاخیز بود که کاملا فرمایشی و موافق با اهداف شاه عمل می کرد.

وی ادامه داد:از اولین روزهای پیروزی انقلاب، فشار آمریکا، شوروی و گروه های مارکسیستی برای براندازی نظام اسلامی به صورت غیر مستقیم آغاز شد ولی امروز ما شاهد دشمنی های علنی و آشکار استکبار جهانی و بخصوص آمریکا هستیم و این امر بیانگر اوج ناکامی و ذلت آمریکا در مواجهه با نظام اسلامی، رهبری فرزانه انقلاب و وحدت مردم است.

عباس حاجی نجاری تحلیلگر مسائل سیاسی گفت:در زمان جنگ نیز دشمنان انقلاب تنها راه مهار رزمندگان غیور کشورمان را حمله شیمیایی دانستند و انواع سلاح شیمیایی را با کمک و تجهیزات آلمانی و ماهواره های اطلاعاتی آمریکا به کار بردند ولی موفق نشدند.

وی افزود:امام راحل با انقلاب اسلامی، به مفهوم استقلال معنای جدیدی داد و توانست با انسان سازی و ایجاد تحول در انسانها منشا تغییرات بزرگ در جهان شود.

حاجی نجاری در ادامه سخنان خود با اشاره به رویش های انقلاب به شهدای مدافع حرم و بویژه شهید حججی اشاره و اظهار کرد:در اکثر کشورهای عربی و اسلامی که درگیر مبارزه با دشمنان غاصب و جنایتکار هستند ما شاهد تاثیر تفکر انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت هستیم که چگونه این فرهنگ والا، نهضت های کوچک را در مقابل دشمنان تا دندان مسلح پیروز می کند و استراتژی نظامی جنگها را برهم میریزد.

وی با اشاره به موضع گیریهای شجاعانه رهبری در برابر تهدیدهای مختلف دشمن گفت:حکومت منحوس پهلوی در زمان گذشته باج های فراوانی را به آمریکا و اروپا میداد و در برخی جنگها مانند جنگ داخلی عمان و جنگ ویتنام شمالی با ویتنام جنوبی، به دستور آمریکا نیروی نظامی و کمک مالی به این مناطق می فرستاد و صدها برابر بیشتر از برخی کشورهای عربی به آمریکا و انگلیس ارادت داشت و در واقع گاو شیرده آنها بود.

این تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی در پایان با اشاره به انواع مختلف فشارهای اقتصادی و روانی آمریکا و استکبار به مردم ایران اظهار کرد: دشمن با تمام توان به دنبال ایجاد تغییر در ایران است و از همه ظرفیت ها برای نفوذ استفاده می کند ولی با توجه به درون زا بودن انقلاب اسلامی ایران، زمانی شکست می خوریم که نیروهای انقلاب منفعل عمل کنند و دست از دفاع بردارند؛لذا حضور همیشگی مردم و مسئولین در صحنه بسیار مهم و تاثیر گذار است.