تحصیل بدون آزمون(کنکور) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند

تعداد بازدید:۲۰۵۱۶
ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند: دماوند شهری علمی ، مذهبی با تاریخی درخشان و شناخته شده در سطح کشور است...
ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند

 

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته آغاز شد.
کلیه متقاضیان ثبت نام براساس سوابق تحصیلی مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی:
www.azmoon.org
ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در20رشته /محل اقدام نمایند.
شایان ذکر است داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و همچنین داشتن مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته)برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته الزامیست.
متقاضیان کارشناسی ناپیوسته با دارا بودن مدرک کاردانی(پیوسته و ناپیوسته) وکاردانی دانشگاه جامع علمی کابردی می توانند در هر رشته ای از کارشناسی ناپیوسته بر اساس معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی مقطع کاردانی، ثبت نام نمایند.دماوند شهری علمی ، مذهبی با تاریخی درخشان و شناخته شده در سطح کشور است.
از مشاهیرمعاصر این شهرستان می توان به  مرحوم دکترمرتضی اسماعیلی ستاره درخشان علوم کشاورزی ایران، دکتر ولی ا... مظفریان نویسنده کتاب برتر سال 1392کشور وگیاه شناس شهیر، دکتر عباس حاجی آخوندی و دکتر زالی در بخش پزشکی، دکتر مهدی علمداری و استاد محمود مقتدایی در بخش ادبیات و مرحوم لئالی از شعرای این شهراشاره نمود. هم چنین از هنرمندان مشهور کشور در زمینه آواز می توان به جناب دماوندی ودر زمینه نقاشی استاد عیسی احمدی را نام برد. بزرگان دیگری در عرصه مداحی ، امور خیریه و سیاست در این شهر وجود داشته و دارند که از این میان می توان مرحوم حاج نصر ا... کیا ماری و مرحوم حاج علی آهی (مداحان اهل بیت)،حاج عبدا... توسلی ( خیر بزرگ ونیک اندیش) و مرحوم حاج حبیب ا.. عسگر اولادی (موسس کمیته امداد وسیاستمدار برجسته کشور) را نام برد.حضور علما و اساتید برجسته ی دانشگاهی و حوزوی در تابستان از جمله حضرات آیات مرحوم هاشم آملی،مرحوم علامه طباطبایی،مرحوم علامه جعفری و اکنون آیت الله جوادی آملی (حفظه ا..) به غنای علمی شهر افزوده است.
از جاذبه های گردشگری این شهرستان باید به قله زیبای دماوند ، بقعه شیخ شبلی ، چشمه اعلاء ، دریاچه تار، پیست اسکی آبعلی ، چشمه های متعدد آب معدنی نظیر تیزآب ، غار زیبای رود افشان و اماکن مذهبی نظیر امامزاده هاشم (ع) و ده ها مورد دیگر اشاره کرد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند نیز به عنوان یکی از مراکز مهم علمی در شرق استان تهران از سال 1381 به ریاست جناب آقای دکتر محمود صفری شکل گرفت و در طول این سالها ایشان ریاست این مجموعه را برعهده دارند.

 

آب و هوای مطلوب، نزدیکی این شهر به تهران و وجود سرویس های ایاب و ذهاب، چاپ صدها عنوان مقالهISI توسط اساتید دانشگاه،بهره برداری از سالن پیشرفته ورزشی، وجود سالن های آمفی تئاتر و کنفرانس، ارائه خدمات نوین مالی به دانشجویان نظیر پرداخت الکترونیکی شهریه، وجود تیم های مختلف علمی و ورزشی در زمینه های رباتیک، عمران و ورزشی و کسب ده ها عنوان ملی و بین المللی توسط این عزیزان، انجام ده ها برنامه و مسابقه متنوع فرهنگی در طول سال ، برگزاری 3 دوره جشن فارغ التحصیلی و طبخ روزانه 1000 پرس غذا با کیفیت بالا تنها بخشی از ویژگیهای واحد دماوند است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در رشته مقاطع (کاردانی وکارشناسی) همه ساله و بدون کنکور دانشجو جذب می کند.همچنین جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد (اکثررشته ها فنی مهندسی هستند) و دکتری از طریق آزمون صو رت می پذیرد.

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی در زمان اعلام شده از طرف مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، به سا یت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org   مراجعه نمایند.

مزیت های تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند

_امکان ادامه تحصیل در بیش از 40 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون

_استفاده از انواع وام های دانشجویی) وام بلند مدت وزارت علوم و...)

_امکان استفاده از سالن های پیشرفته ورزشی (والیبال،فوتسال،بسکتبال،شطرنج،تنیس روی میز و بدنسازی)

_امکان دسترسی به کتب،مقالات،پایان نامه ها و مجلات علمی در کتابخانه دانشگاه با بیش از 50 هزار جلد کتاب فارسی و لاتین

_امکان عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان و استفاده از مزایای آن

_امکان عضویت در کانون های مختلف دانشجویی و استفاده از مزایای آن در حین تحصیل و پس از آن

_امکان فعالیت در پروژه های علمی و دانش بنیان

_امکان استفاده از سالن مجهز و پیشرفته آمفی تئاتر 360 نفره

_امکان استفاده از تخفیف دو دانشجوی دانشگاه آزاد به صورت همزمان برای هر دو دانشجو

_شرکت در اردو ها و جشن های مختلف علمی،پژوهشی و سیاحتی دانشجویی

_امکان استفاده از تجهیزات به روز و پیشرفته کارگاهی و آزمایشگاهی

_تقدیر از دانشجویان رتبه برتر و ارائه تخفیفات دانشجویی در هر سال

_بهره مندی از تجارب ارزنده اساتید به نام حوزه های روانشناسی،اجتماعی،اعتقادی و مذهبی نظیر آقایان دکتر فرهنگ،دکتر انوشه،حجت الاسلام و المسلمین قرائتی و ...

_استفاده از دانش علمی بیش از 103 عضو هیات علمی و 400 استاد مدعو

_ارائه خدمات مختلف آموزشی و مالی به دانشجویان تحت پوشش بنیاد شهید،کمیته امداد و بهزیستی

_امکان پرداخت اقساطی شهریه و تسهیل در پرداخت ها برای دانشجویان جدیدالورود

_امکان استفاده از اینترنت پرسرعت و وایرلس رایگان

_ساختمان های جدیدالتاسیس با تجهیزات مناسب نظیر ویدئو پروژکتور

_انجام کار دانشجویی همزمان با تحصیل و متعاقب آن کسر شدن مبالغ قابل ملاحظه ای از شهریه دانشجویان

_امکان جستجوی مقالات،مجلات معتبر بین المللی و داخلی با کد دانشجویی از داخل منزل

_نزدیکی به محل سکونت و سهولت تردد برای دانشجویان بومی و ساکنین شهر تهران

_امکان استفاده از مشورت مشاوران در زمینه های خانواده،ازدواج و تحصیل
و.....

عنوان رشته های با آزمون در مقاطع ارشد و دکتری:

آدرس کانال تلگرام واحد دماوند:https://telegram.me/prdiau

 


۸۹ رای