آسایش و امنیت امروزمان را مدیون خون پاک شهیدان هستیم

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۹:۰۰ کد : ۱۹۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۴۵۱

حجت الاسلام والمسلمین ساداتی نسب در مراسم هفتمین روز خاکسپاری شهدای گمنام دانشگاه آزاد دماوند بیان داشت:

آسایش و امنیت امروزمان را مدیون خون پاک شهیدان هستیم

 

مراسم هفتمین روز خاکسپاری دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند پس از قرائت زیارت پر فیض عاشورا و با حضور تعدادی از مسئولین و معتمدین شهرستان،هیات رییسه دانشگاه و همچنین جمع کثیری از اساتید،کارکنان و دانشجویان این واحد دانشگاهی و میهمانانی از بسیج دانش آموزی شهر دماوند در فضایی معنوی و عطرآگین از وجود شهدا برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ساداتی نسب مسئول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در سخنانی ضمن اشاره به جایگاه رفیع شهید در نزد خداوند اظهار داشت:آیات و روایات متعدد در خصوص مقام و منزلت شهید و همچنین زنده بودن شهید وجود دارد که بیانگر جایگاه رفیع این عزیزان است.

وی ادامه داد:کسانی که از دنیا می روند و بواسطه اعمال نیکشان وارد بهشت می شوند و از نعمت های بهشتی بهره مند می شوند،دیگر آرزوی برگشت ندارند؛ولی در کمال تعجب فقط یک دسته از آنها درخواست بازگشت دارند و آن گروه شهدا هستند؛فقط شهیدان از خداوند می خواهند که دوباره برگردند و شهد شیرین شهادت را مجددا بنوشند.

مسئول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند با استناد به آیات 26 و 27 سوره مبارکه یاسین افزود:این آیات نورانی نشان می دهد که انسان وقتی به درجه رفیع شهادت نائل می گردد بدون وقفه و به محض شهادت وارد بهشت برین می شود.

ساداتی نسب با اشاره به این مطلب که سه گروه اذن شفاعت مردم را دارند؛پیامبران و ائمه معصومین،علمای عالم به علم خود و شهدا؛ گفت:امیدوارم همه ما دانشگاهیان شاکر خداوند باشیم که نعمت همجواری با این دو شهید جوان و گمنام را شامل حالمان کرده است و وظیفه یکایک ماست که از فیوضات این دو عزیز بهره مند شویم و باید توشه معنوی خود را از وجود این شهدای خونین بال ببریم و در مسیر شهدا حرکت کنیم تا شامل شفاعت این بزرگواران شویم.

حجت الاسلام والمسلمین ساداتی نسب مسئول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در پایان ضمن تشریح وضعیت کشورهای همسایه و عدم وجود امنیت در این کشورها اظهار داشت: آسایش و امنیت امروزمان را مدیون خون پاک شهیدان هستیم.

ارائه گزارش کوتاهی توسط دکتر محمود صفری رییس دانشگاه از روند چند ساله درخواست های دانشگاه برای تدفین شهدای گمنام در این واحد دانشگاهی،دکلمه خوانی ابوذر عبدالهی مسئول بسیج کارکنان دانشگاه و مداحی پرشور محمدرضا حاج علی اکبری و سینه زنی توسط حاضرین در این محفل آسمانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.


نظر شما :