حجاب زنان و حضور در نمازهای جماعت،2 نشانه تدین مردم دماوند

۱۵ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۹:۰۲ کد : ۱۹۳ اخبار
تعداد بازدید:۵۰۸

در  دیدار صمیمانه با اولین امام جمعه شهرستان دماوند مطرح شد:

حجاب زنان و حضور در نمازهای جماعت،2 نشانه تدین مردم دماوند

دکتر محمود صفری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند به همراه مسئولین فرهنگی این واحد دانشگاهی و جمعی از بزرگان شهردر دیدار صمیمانه با حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی نخستین امام جمعه دماوند دیدارکردند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی که در حال حاضر امام جمعه شهر ری می باشد،در این دیدار صمیمانه ضمن خیر مقدم به حضار و تشکر از حضور در شهر ری گفت : بنده افتخار آشنایی با مردم مومن و شریف شهرستان دماوند را قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی داشتم وبعد از انقلاب نیز با توجه به اینکه 27 سال بیشتر نداشتم و جوانترین امام جمعه کشور محسوب می شدم این مسئولیت سنگین را بخاطر علاقه قلبی به مردم دماوند پذیرفتم.

وی ادامه داد:از نظر بنده تدین 2 نشانه بارز دارد؛یکی حجاب کامل زنان(چادر) و دیگری حضور اکثریت مردم در نمازهای جماعت و برگزاری مراسم مختلف مذهبی در شهر.

نخستین امام جمعه دماوند افزود: بنده هر دو نشانه تدین رادر مردم دماوند دیده ام و این شهر را جزء مذهبی ترین شهرهای کشور می دانم.

دکتر محمود صفری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند نیز در ابتدای جلسه ضمن ابراز خوشحالی از ملاقات با حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی، هدف از این دیدار را که در دهه فجر انقلاب اسلامی صورت پذیرفت،قدردانی از شخصیت هایی دانست که برای نظام زحمات زیادی متحمل شده اندو اظهار داشت: نسل جوان امروز جامعه ما باید با پیشکسوتان انقلاب آشنا شوند و بنا به فرمایش امام خمینی(ره)اجازه ندهند این انقلاب بدست نا اهلان بیفتد.

دکتر صفری با بیان اینکه روحانیون نفوذ زیادی در جامعه دارند ، افزود : به نظر بنده وظیفه اصلی متولیان فرهنگی کشور بویزه روحانیت،بصیرت افزایی در جامعه است.

در این روز همچنین حجت الاسلام والمسلمین احمدی رییس دفتر فرهنگ اسلامی،مداحی مسئول امور فرهنگی علوم و تحقیقات دماوند،جعفرقلی مسئول ستاد شاهد وایثارگران دانشگاه و فتاح دماوندی از اعضاءستاد نماز جمعه شهرستان دماوند،گزارش کوتاهی از فعالیتهای فرهنگی دانشگاه آزاد دماوند و شهر ارائه دادند و در پایان با اهداء لوح از زحمات چندین ساله حاج حسین فتاح دماوندی به عنوان رییس ستاد نمازجمعه دماوند تقدیرشد.

نظر شما :